Co zrobić, gdy Twoje dziecko nadużywa telefonu lub komputera?

  • Strona główna
  • Co zrobić, gdy Twoje dziecko nadużywa telefonu lub komputera?
Co zrobić, gdy Twoje dziecko nadużywa telefonu lub komputera?

Smartfon  – przedmiot, bez którego nie jesteśmy już wstanie funkcjonować – my dorośli, a co dopiero nastolatki czy dzieciaki. Telefon używany we właściwej proporcji – poprawia jakość naszego życia. Zbyt częste korzystanie ze smartfona,  może jednak prowadzić do uzależnienia. To zjawisko można porównać do uzależnienia od narkotyków czy alkoholu. Nasz ukochany dzieciak z telefonem w ręku przestaje być zainteresowane innymi aktywnościami i stopniowo wycofuje się z życia rodzinnego i społecznego, zaniedbuje obowiązki i funkcjonuje jakby „poza czasem”.

Rodzicu – czy wiesz, że pedagodzy pracują nie tylko w szkole, ale i bezpośrednio z dziećmi i ich rodzinami? Pedagog może pomóc rozwinąć rodzicielskie zdolności oraz pomóc z poradzeniem sobie w trudnej sytuacji, kiedy Twoje dziecko ucieka w świat wirtualny.

Pomoże też ustalić granice w zakresie użytkowania telefonu i podpowie jak rozmawiać z dzieckiem czy nastolatkiem na ten zapalny temat.

Wakacje to okres, kiedy dzieciaki mają dużo wolnego czasu, co niestety może zwiększyć ryzyko uzależnienia od  telefonu i świata wirtualnego.

DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI  JEST NASZA SPECJALISTKA  MGR  ILONA BOBA PEDAGOG I PSYCHOTRAUMATOLOG

Poliklinika Dąbrowska Prinn Sp. z o.o

Gabinet Psychotraumatologa  – konsultacje dla dorosłych,  nastolatków i dzieci

Więcej informacji /ustalanie terminów 783 117 000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę