Poradnia reumatologiczna

Poradnia reumatologiczna

Choroby reumatologiczne pod kontrolą

Do naszej poradni najczęściej trafiają pacjenci cierpiący na RZS (Reumatoidalne Zapalenie Stawów), ZZSK (Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupowych), toczeń rumieniowaty układowy, twardzina układowa, zapalenie wielomięśniowe.

Jeśli jesteś na etapie diagnozowania swoich dolegliwości, pamiętaj, że diagnostyka w kierunku różnych chorób o podłożu reumatologicznym obejmuje szereg badań. Do najczęstszych zalicza się: ocena stężenia kwasu moczowego, badanie Odczynu Biernackiego (OB), CRP i morfologia.

Słów kilka o reumatologii

Reumatologia to dziedzina medycyna, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń reumatycznych stawów, kości, a także stanów zapalnymi tkanki łącznej. Schorzenia z tej listy chorób stanowią duże wyzwanie medyczne, ponieważ z reguły ich podłoże jest nieznane, przez co leczenie jest poważnym wyzwaniem dla całych sztabów medycznych.

Najczęstszą chorobą o podłożu reumatologicznym jest choroba zwyrodnieniowa stawów — powstaje ona w wyniku ścierania się chrząstki stawowej występującej w miejscu, w którym łączą się sąsiadujące ze sobą stawy.

W naszej poradni wsparcie otrzymują także pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów i zesztywniającym zapalenie stawów kręgosłupowych. Leczenie w przypadku tych chorób obejmuje farmakoterapię i rehabilitację.

W naszych gabinetach przyjmują:

Mirela Sołtysik

Umów wizytę u reumatologa w Dąbrowie Górniczej

Jeśli chcesz umówić termin wizyty w naszej poradni reumatologicznej, możesz to zrobić dzwoniąc pod ten numer telefonu: 32 757 01 20.

Nasza placówka mieści się przy alei Józefa Piłsudskiego 50 w Dąbrowie Górniczej.

Przewiń na górę