Poradnia ginekologiczna-położnicza

Poradnia ginekologiczna-położnicza

Ginekologiczna opieka nad zdrowiem kobiet

Gabinet ginekologiczny w Dąbrowskiej Poliklinice PRINN to kompleksowe świadczenia zdrowotne adresowane do kobiet w różnym wieku. Ginekolodzy i położnicy w naszych gabinetach oferują paniom szeroki zakres wsparcia:

  • Wizyty patronażowe wykwalifikowanej położnej w domu pacjentki;
  • Porady laktacyjne;
  • Poradnictwo z zakresu antykoncepcji;
  • Badanie piersi;
  • Diagnostyka chorób żeńskiego układu rozrodczego;

Gabinety w naszej poradni ginekologicznej w Dąbrowie Górniczej są zaopatrzone w nowoczesne aparaty USG i aparaty do elektrokoagulacji oraz kriochirurgii.

Przebieg badania ginekologicznego w Dąbrowie Górniczej?

W gabinecie ginekologicznym w naszej poradni zapewniamy kobietom dostęp do pełnej listy badań profilaktycznych i opieki medycznej na każdym etapie życia. Typowa konsultacja ginekologiczna w gabinecie przebiega według następującego schematu:

  1. Wywiad medyczny: na tym etapie ginekolog zbiera dokładnie informacje na temat zdrowia pacjentki (m.in. pytania dotyczące historii medycznej, ciąż, regularności cyklów menstruacyjnych);
  2. Badanie z wykorzystaniem wziernika: celem badania jest ocena narządów płciowych. Jest ono przeprowadzane na specjalnym fotelu ginekologicznym w pozycji leżącej.
  3. Badanie dwuręczne: lekarz na tym etapie dokonuje palpacyjnej oceny stanu struktur zlokalizowanych w obrębie narządów rozrodczych kobiety.

Opieka położnicza nad zdrowiem mamy i dziecka

Kobietom oczekującym potomstwa oferujemy pomoc położniczą w postaci przygotowania do ciąży w okresie prenatalnym. Pomoc obejmuje konsultacje, edukację przyszłych mam i przygotowanie do zbliżającego się porodu. Pacjentki mogą również liczyć na asystę w trakcie połogu.

W naszych gabinetach przyjmują:

Agnieszka Potępa – Gawior
Iga Krupa
Adam Ziembiński
Andrzej Nowiński
Urszula Juszczyk-Jamróz

Ginekolog Dąbrowa Górnicza — umów wizytę

Chcesz skorzystać ze wsparcia ginekologicznego lub położniczego w naszej poradni? Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem poniższych danych kontaktowych:

32 757 01 20

Przewiń na górę