Urlop w dobie koronawirusa

27 lipca, 2020 11:21 am

Wakacje trwają. Pogoda sprzyja urlopom i upragnionym wyjazdom z najbliższymi. Nie możemy jednak zapomnieć, że wciąż żyjemy w pandemii koronowirusa.

Jak postępować by cieszyć się z wyczekiwanego urlopu, ale też chronić się przed ryzykiem zakażenia?

Najskuteczniejszy sposób to unikać narażenia!! Planując aktywność w wolne dni wystrzegajmy się transportu publicznego, miejsc szczególnie zatłoczonych w tym masowych wydarzeń. Poza domem stosujmy bezpieczną odległość 1,5-2 metrów od osób, z którymi na stałe nie przebywamy. Zadbajmy o to by zabrać ze sobą potrzebne przedmioty np. zabawki dla dzieci, kaski rowerowe czy leżaki na plażę by nie narażać się na kontakt z powierzchnią używaną przez wielu turystów.

W miejscu gdzie nocujemy upewnijmy się, że właściwa dezynfekcja jest stosowana, a gdy mamy wątpliwości, co do jej prawidłowości zadbajmy o bezpieczeństwo sami! Pomieszczenie wywietrzmy, zdezynfekujmy blaty, stoły i meble, a także umyjmy sztućce i naczynia, których będziemy używać.

Pamiętajmy również o higienie rąk. Dbajmy o regularne mycie dłoni w ciepłej wodzie z mydłem oraz ich dezynfekcję preparatami na bazie alkoholu.

Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku! Przypominamy, że w tym nietypowym roku niezbędnik wakacyjny musi być rozszerzony o  płyn do dezynfekcji, maseczkę i rękawiczki jednorazowe! Chrońmy siebie i bliskich by cieszyć się z wakacji!