Poradnia diabetologiczna

Stawmy wspólnie czoła cukrzycy

Jak wynika z badań, w Polsce co czwarta osoba powyżej 60 roku życia zmaga się z cukrzycą. Jeśli tak się składa, że zaliczasz się do tej grupy, to jesteś pod właściwym adresem. Diabetolog w Dąbrowie Górniczej z powodzeniem pomoże na etapie diagnozy i późniejszego leczenia choroby.

Podstawą do rozpoczęcia procesu leczniczego jest prawidłowa diagnoza. Jako osoba, która trafią na tę stronę, musisz wiedzieć, że istnieją 2 typy cukrzycy:

  • Cukrzyca typu 1: jest chorobą autoimmunologiczną — w jej przypadku dochodzi do sytuacji, w której komórki trzustki są atakowane przez komórki układu immunologicznego. Skutkiem jest dysfunkcyjne działanie trzustki, co przekłada się na niezdolność tego organu do wytwarzania insuliny.
  • Cukrzyca typu 2: często jest ona określana jako choroba cywilizacyjna. Istotny udział w jej powstaniu ma niezdrowy styl życia. Cechą charakterystyczną w cukrzycy typu 2 jest odporność tkanek na działanie insuliny.

Niezależnie, który typ choroby dotyczy Ciebie lub Twoich bliskich, w Poliklinice Dąbrowskiej PRINN znajdziesz potrzebne wsparcie.

Cukrzyca to nie wyrok — diabetolog w Dąbrowie Górniczej wesprze Cię w walce

Życie z cukrzycą według niektórych jest wyrokiem. Pamiętaj jednak, że z odpowiednim wsparciem i opieką diabetologa, możesz skutecznie kontrolować tę chorobę i cieszyć się pełnią życia. Nasza poradnia diabetologiczna w Dąbrowie Górniczej została stworzona z myślą o Twoim zdrowiu i komforcie. Jesteśmy tutaj, aby Cię wesprzeć w walce z cukrzycą, zapewniając kompleksową opiekę i indywidualne wsparcie.

W naszych gabinetach przyjmują:

Wojciech Jabłoński
Karoń Wioletta

Poradnia diabetologiczna Dąbrowa Górnicza — umów wizytę

Zmagasz się z cukrzycą, lub dostrzegasz objawy, które mogą sugerować problemy z metabolizowaniem glukozy?

Nie czekaj — już teraz zapisz się na wizytę w gabinecie diabetologa w Dąbrowie Górniczej na alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 92.

Wizytę możesz umówić pod numerem telefonu: 32 757 01 20.

Przewiń na górę