Podsumowanie 2021 roku

8 lutego, 2022 2:34 pm

Drodzy Pacjenci czas podsumować miniony rok. Kolejny rok pracy w nietypowych i wymagających warunkach pandemii.  Dane wyraźnie wskazują, że nie zmniejszamy tempa  ba! robimy naprawdę wiele by służyć Wam pomocą.

W 2021 roku udzieliliśmy blisko 102 tysiące porad specjalistycznych. Najwięcej chorych skorzystało z leczenia w Poradni Chirurgii Urazowo Ortopedycznej (16 900 porad!!) oraz Poradni Chirurgii Ogólnej i  Poradni Urologicznej. Lekarze Rodzinni w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej obsługiwali pacjentów w obu naszych placówkach w Dąbrowie Górniczej osiągając łączny wynik 35 tysięcy udzielonych świadczeń. Dział Profilaktyki i Medycyny Pracy odnotował obsługę 13 500 osób w ramach badań profilaktycznych dla pracowników.

Poradnie nie mogłyby sprawnie pracować bez wsparcia Działu Obsługi Pacjenta, którego Pracownicy samych połączeń telefonicznych obsługują  blisko 800 dziennie!

Znacie nas i wiecie, że oferujmy szeroki zakres świadczeń medycznych w tym badania diagnostyczne. W tym obszarze roczne wyniki są również imponujące: badania obrazowe (RTG, USG, Mammografia) to 28 683 procedury; badania endoskopowe: 1 430; inne badania w tym UKG, EKG czy spirometria blisko 14,7 tysiąca.

Rok 2021 przyniósł przełom w walce z COVID- 19 pod postacią szczepień. Oczywiście i w tym zakresie byliśmy do Państwa dyspozycji – nasi pracownicy wykonali aż 19 500 szczepień.

 Jesteśmy dumni, że korzystacie Państwo z naszych usług tak licznie i tak kompleksowo. Dziękujemy za wasze zaufanie i za Waszą obecność w ciągu dwunastu miesięcy 2021 roku.

Życzymy Państwu dużo zdrowia i serdecznie zapraszamy do naszych placówek.