NOWOCZESNE LECZENIE STAWÓW POPRZEZ OSTRZYKIWANIE OSOCZEM

15 maja, 2018 9:45 am

Osocze bogatopłytkowe

Osocze boagatopłytkowe (PRP) to znana na świecie i coraz popularniejsza w naszej przychodni metoda leczenia stawów. Jest nowoczesną formą leczenia szerokiej gamy dolegliwości, m.in.:
leczenie zrostu kości, zmiany w obrębie ścięgien, więzadeł i mięśni, zapalenie powięzi podeszwowej, zmiany chrząstek, biointegracja implantów protetycznych, nawracająca ostroga piętowa, „łokieć tenisisty” i „łokieć golfisty”, uszkodzenie więzadeł stawu kolanowego, ból ścięgna Achillesa, rekonstrukcja kostna (barki, ramiona, łokcie, nadgarstki, biodra, pachwiny, kolana, stopy, kostki, inne).

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w osoczu. Wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego silnie pobudza regenerację uszkodzonych ścięgien, mięśni lub więzadeł. Metoda ta daje szybko widoczne rezultaty i poprawę w przypadkach, w których dotychczas trudno było uzyskać jakikolwiek efekt.
Pacjent nie musi przyjmować już tylu leków.

Na czym polega zabieg?
Pielęgniarka pobiera od pacjenta krew żylną. Następnie krew jest odwirowywana w specjalnej wirówce. Po odwirowaniu lekarz ściąga z probówek frakcję osocza o wysokiej koncentracji płytek krwi, zawierających czynniki wzrostu. Pod kontrolną USG koncentrat wstrzykiwany jest w uszkodzone miejsce.

Więcej informacji pod nr tel. 783 117 000

www.prinn.dabrowa.pl

osocze bogatopłytkowe

osocze bogatopłytkowe

Foto designed by Saravami – Freepik.com