Nowa jakość MAMMOGRAFII w Poliklinice Dąbrowskiej

21 października, 2021 1:27 pm

w przesiewowych badaniach mammograficznych, dlatego Poliklinika Dąbrowska Prinn stawia  na nowoczesną technologię.

Z dumą informujemy, iż pozyskaliśmy nowoczesny system  mammograficzny, dzięki któremu możemy zaoferować naszym pacjentkom szybsze, bardziej komfortowe badania w cyfrowej jakości. Nowy mammograf pozwala na wykonywanie zdjęć mammograficznych w tym powiększonych i celowanych co zdecydowanie zwiększa możliwości kliniczne. Jakość obrazów jest precyzyjna, co więcej obraz pojawia się na ekranie po upływie zaledwie kilku sekund, dzięki czemu technik może błyskawicznie ocenić poprawność wykonanej ekspozycji.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Drogie Panie pamiętajcie o profilaktyce! Regularne badania mammograficzne pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany!

Zapraszamy Panie do skorzystania z badań mammografii w ramach Programu profilaktyki raka piersi. Szczegółowe informacje o programie na stronie: 

https://pacjent.gov.pl/program-profilaktyczny/profilaktyka-raka-piersi

☎ Więcej informacji oraz zapisy na badania pod nr tel. 887 799 288

Zakup mammografu był możliwy dzięki dofinansowany ze środków Budżetu Państwa w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej w zakresie zadania pn.: Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy.