Dzień Seniora za nami!

27 października, 2022 11:20 am

W dniu wczorajszym specjaliści Polikliniki gościli na Dniu Seniora organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Wydarzenie pt. Bezpiecznie, Zdrowo i Bezgotówkowo dedykowane było słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSH oraz seniorom odwiedzającym w tym dniu Uczelnię.

My przygotowaliśmy bezpłatne badania i konsultacje, Pani Doktor Maria Szczurek –Specjalistka Chorób Oczu przybliżyła słuchaczom problematykę najczęściej występujących schorzeń wzroku u osób po 60 r.ż  Wykład spotkał się z doskonałym odbiorem, seniorzy chwalili dobór tematu – podkreślając, że jest to tematyka dotycząca praktycznie każdej osoby w starszym wieku.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, wykonaliśmy ponad 200 pomiarów odpowiedzieliśmy na liczne pytania, dzieląc się z naszą wiedzą i doświadczeniem. Energia i potrzeba wiedzy seniorów nas zachwyca!

Podczas Dnia Seniora uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów, oraz skorzystać z oferty licznych stoisk.

Partnerami wydarzenia byli: Narodowy Fundusz Zdrowia, PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Ochrony Konkurencji I Konsumentów, Polska Policja, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Stowarzyszenie MANKO.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca.

Organizatorom i seniorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, jest nam ogromnie miło, że mogliśmy być częścią tak znakomitej uroczystości.