Poradnik Prinn-jak dbać o oczy latem?

31 lipca, 2019 12:46 pm

Dla naszych oczu okres letni jest sporym wyzwaniem. Słońce, piasek, wiatr – to czynniki, które sprzyjają uczuciu suchości oczu lub powodują ich łzawienie. Warto więc zadbać o właściwą ochronę naszego wzroku, by móc w pełni cieszyć się wypoczynkiem.

Okulary to podstawa w ochronie naszych oczu o każdej porze roku i niemalże w każdym miejscu, a szczególnie latem. Właściwą ochronę zapewnią nam okulary przeciwsłoneczne kupione w sprawdzonych sklepach internetowych czy salonach optycznych. Dodatkowo możemy zastosować nakrycie głowy z daszkiem, które osłoni nas przed ostrym światłem.

Krople nawilżające bez konserwantów stosowane profilaktycznie zapobiegają uczuciu suchości w oczach, które może towarzyszyć nam podczas długotrwałego przebywania na słońcu i suchym powietrzu. Będą również pomocne w sytuacji, kiedy piasek i kurz dostaną się do naszych oczu.

Latem powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na luteinę, która powinna na stałe zagościć w naszych posiłkach. Luteina wzmacnia barierę ochronną siatkówki oka, zabezpiecza przed promieniowaniem UVA i UVB oraz posiada właściwości przeciwutleniające, które chronią przed działaniem wolnych rodników. Najwięcej znajdziemy jej w takich warzywach jak: kapusta włoska, szpinak, groszek zielony, brukselka, seler naciowy, kukurydza, cukinia oraz koperek.

Dobrego wypoczynku!

Nasz Ekspert

Lekarz Okulista Maria Szczurek

Więcej informacji oraz zapisy 783-117-000